Spacerem po Biskupinie

No tak. Skończyły się wyprawy. Te dalsze i dłuższe, bo krótsze są jeszcze w planach… Oczywiście na początek Biskupin i warsztaty tkackie.:))) Nie mogłam sobie tego odmówić.
Ze względu na odległość przyjechałam dzień wcześniej, tak jak w ubiegłym roku. Tym razem zakwaterowanie było źródłem mojego zachwytu – bo pokój był w pawilonie muzealnym. A to przecież teren rezerwatu! Na wyciągnięcie ręki wioska wczesnopiastowska, do której mogłam się udać o rozmaitych porach…:))) Wejście tam to istny portal, zmiana czasu…

Zatem zostawiłam za sobą codzienność i przeniosłam się w nieco inną rzeczywistość.:) Po wtaszczeniu do pokoju bagaży, oczywiście pognałam na spacer.:) Połaziłam sobie do woli. Porobiłam zdjęcia. Z okna miałam taki widok.

Tam, czasem łaskawie wyłażąc zza rogu, był materiał do przędzenia i tkania.:)))

Pod aparat oczywiście pchała się fauna i flora. Ponieważ w tym roku byłam na początku sierpnia, to miałam przyjemność zobaczyć taki widok.

Stali bywalcy czasami pozowali nieruchomo, udając figurki, które niektórzy stawiają sobie w ogródkach.

Oczywiście nie polecam, bo to długouche zwierzę kopie wielkie nory.:))) Bujnie rosła waleriana. Udało mi się także złapać motyla. Jeśli dobrze oznaczyłam, to jest to osadnik egeria.:)

Jak zwykle pozaglądałam do chat. Jakoś wcześniej nie robiłam zdjęć wnętrz. Nie wiem dlaczego. Może większość była zamknięta? Do tego wreszcie podeszłam do jednej z chat i zrobiłam zdjęcie z bliska, na co wcześniej nie wpadłam.:) W czasie festynu prawie jej nie widać, tak jest zastawiona.

W pierwszy dzień było nieco pochmurnie i lekko mżyło, ale potem było ładnie. Padało tylko w nocy.:) Następne dni były wypełnione pracą, wieczory spędzałyśmy w sympatycznym towarzystwie, trafiłam na miłą współlokatorkę i długo gadałyśmy.:))) Bardzo miło wspominam ten czas. Znowu się sporo nauczyłam, a zespół uczestników i kadra – to była świetna grupa.:))) Następny wpis – to już będą warsztaty. Szkoda tylko, że trwają tak krótko. Ale są bardzo intensywne.:))) Trudno to wszystko ująć w słowa. Zdjęcia wywołują tak wiele uroczych wspomnień…:))) Trzeba to wszystko poukładać, uporządkować…

Pozdrawiam serdecznie:)
Grażyna

16 uwag do wpisu “Spacerem po Biskupinie

 1. O jak tam fajnie. Nigdy nie pomyślałam, żeby się tam wybrać a to fajny pomysł na spędzenie weekendu nawet. Czekam na relacje z warsztatów.

  Polubienie

  • Zależy jakie klimaty lubisz: jeśli chcesz spokojnie wszystko obejrzeć, to najlepiej weekend. Jeśli chcesz dodatkowych wrażeń i obecności odtwórców (rekonstruktorów) – to polecam festyn archeologiczny. Trwa cały tydzień, to można sobie wybrać jakiś dzień.:)

   Polubienie

  • Oczywiście.:))) Punkt obowiązkowy i jeśli tylko mam taką możliwość, to pędzę na warsztaty.:))) W tym roku było ciężko, bo w tym samym czasie odbywał się festiwal w Wolinie. Wybrałam Biskupin…:)

   Polubienie

 2. Ciekawe miejsce, przyznaję. A u nas święty spokój, już po wyjazdach i rozjazdach. Czas płynie jakby wolniej, co nikomu nie przeszkadza.
  Serdeczności od nas dla Was mkną z Krainy Loch Ness
  🙂

  Polubienie

  • Tam czas płynął inaczej.:))) Teraz ewidentnie przyspieszył. Spowodowane jest to zbliżającym się początkiem roku szkolnego i wizją wieńca dożynkowego, który właśnie tworzymy. A dożynki już tuż tuż.:)))
   Serdeczności:)

   Polubienie

 3. Ten kozłek zwabia motyle dlatego toleruję go na działce ale rozsiewa się i rozrasta dość ekspansywnie. Do dziś nie wiedziałam, że mam walerianę u siebie.
  Jaka cisza, jaki spokój, jaka chata. Ani jednego ludzia na Twoich zdjęciach z Biskupina. Takie klimaty lubię, chociaż festyny też mają swój urok

  Polubienie

  • Waleriana faktycznie przyciąga motyle. Później jeszcze będą zdjęcia z motylami…
   Tylko poza festynem udaje się zrobić takie zdjęcia.:)))

   Polubienie

  • Hmmm… Na pewno cierpliwość, wyobraźnia, umiejętność skupienia się, bo trzeba czasem liczyć, podobnie jak przy liczeniu oczek w robieniu na drutach bądź szydełkiem. A chyba najbardziej zamiłowanie do tego typu pracy.:))) Bo w sumie ruchy są proste.:) Najbardziej skomplikowane jest przygotowanie warsztatu do pracy, samo tkanie prostego splotu jest już łatwe.:)
   Pozdrawiam serdecznie

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s