Przeglądałam ostatnio zdjęcia, nie mając jakoś pomysłu, co napisać. Znalazłam trochę nieba.:) Czyli chmur, słońca, tęczy, księżyców, wschodów, zachodów, mgieł, światłocieni i innych takich. Wybrałam sobie nieco różności. Robionych o świcie i o zmierzchu. W porannych mgłach, przed ulewą i po. W środku dnia i pod koniec. Zawsze coś ciekawego się znajdzie. Zachwyci jakiś detal, drobny błysk, ciekawy kolor czy kształt. Kontrasty, zestawy. Robione podczas jazdy samochodem, na spacerze w lesie, w drodze na przystanek, na podwórku, z okna, jak się dało. Czyli teatr nieba.:)
Dodatkowe zdjęcie jeszcze z Biskupina. To znaczy kupiłam to w Biskupinie, przy chacie pałuckiej. Słynna halka zwana piekielnicą. Pani, która mi ją sprzedawała, powiedziała, że to dzieło zajęło pierwsze miejsce w konkursie. Niestety, o szczegóły nie dopytałam z nadmiaru emocji.:) Haft tradycyjny, kompozycja (jak się domyślam) autorska tej pani. Żeby docenić kunszt, precyzję i cierpliwość w wykonaniu, to trzeba to już obejrzeć „na żywo”, wziąć do ręki, nawet obejrzeć po lewej stronie. Zdjęcia dają takie ogólne pojęcie.:) Ale proszę, zobaczcie, jakie to piękne. Na dole z prawej strony kawałek kocicy, która nie za bardzo chciała się odsunąć.:)))
To tak trochę kolorów, bo liście już znikają, pojawia się coraz więcej szarości, jesień zbliża się w stronę zimy i pory burej. Teraz zaczynamy czekać na wiosnę.:)))
Pozdrawiam serdecznie:)
Grażyna
Już kiedyś zauważyłam, że jesteś mistrzynią w fotografii podniebnej. Niesamowity jest Twój niebieski teatr podbity kolorami słońca.
Serdeczności zasyłam
PolubieniePolubienie
Ja w tym teatrze jestem tylko widzem.:) Za całość spektaklu odpowiedzialna jest Natura, która w scenografii potrafi wykorzystać nawet ślady po samolotach.:)
Serdecznie pozdrawiam
PolubieniePolubienie
Piękne te podniebne dekoracje. Zawsze jak oglądam takie zdjęcia żałuję, że nie mam szerszego widoku. Zanim bym wyszła na otwartą przestrzeń spektakl by się skończył.
Koty uwielbiają pudełka.
PolubieniePolubienie
Ja mam dostęp do szerszej przestrzeni, chociaż, niestety, jest ona zabudowywana. Boję się, że kiedyś te piękne pola znikną pod budynkami i ogródkami.
PolubieniePolubienie
Chmury to takie „pudełka na marzenia”…;o) A „piekielnica” cudnej urody…;o)
PolubieniePolubienie
Uroczo to ujęłaś.:)
Piekielnica jest piekielnie ładna.:)))
PolubieniePolubienie
Niebo to chyba najwdzięczniejszy obiekt do fotografowania chociaż często foty oddają tylko cześć tego piękna co oczy widziały. Ale ja oglądając Twoje widze więcej bo sama często wgapiam się w niebo.
Piekielnica cudna, aż szkoda na halkę, byłaby z niej piękna spódnica, gdyby była troszkę dłuższa.
PolubieniePolubienie
Czasami tak się wgapiam, że zapominam o aparacie i tylko chłonę to piękno.:)
Halka cudna, no ale jednak… halka.:) Chyba bym się czuła skrępowana, zakładając ją jako spódnicę.:)
PolubieniePolubienie
Okrutnie lubię niebo, ale rzadko je fotografuję, bo właśnie boję się tych wszystkich kabli, drutów i innych przeszkadzajek – u Ciebie jednak widzę, że nie jest tak źle i da się skupić na tym, co dzieje się wysoko. Może się przełamię? 🙂
Za to na halkach nie znam się kompletnie – ale wierzę, że ta jest zrobiona porządnie, skoro tak mówisz. Tylko teraz co – będziesz zakładać czy będzie Ci jej szkoda? 😀
PolubieniePolubienie
No nie da się ominąć drutów i innych takich, bo czasem takie piękne jest za nimi i nie da się inaczej ustawić, a chce się chociaż trochę tych kolorów złapać.:)
Halka jest odświętna, czyli zakładana rzadko, ale na pewno ją założę.:)))
PolubieniePolubienie
niebo jest niebem, piękne 😉
ALE ZA TO HALKA….
kiedyś haftowałam…i znam ten wzór.I wiem jak trudno go pięknie tu było użyć.No masz cudeńko;)
PolubieniePolubienie
Zgadzam się, cudeńko! Piekielnica ma swój urok, a ten zestaw kolorów zawsze mi się podobał. Chociaż ja czerwonego raczej nie noszę, ale u innych mogę podziwiać.:) Poza tym halkę nosi się POD spódnicą, to może być. Ale założę ja na pewno. Tylko muszę jakąś sensowną spódnicę znaleźć.:)
PolubieniePolubienie
Halka jak halka, za to nazwa miodzio! Dawaj na siebie i wbijaj na Watrowisko! Zobaczemy, oceniemy, oko nacieszemy!!! Jakby co, góra nam niepotrzebna! 😀 😀 😀
PolubieniePolubienie
Przywiozę.:)
PolubieniePolubienie
Piękne to Twoje niebo Grazynko 🙂
Masz artystyczne spojrzenie.
Gratuluję.
I pozdrawiam
PolubieniePolubienie
Niebo nie jest moje, ale piękne jest na pewno.:)
Pozdrawiam:)
PolubieniePolubienie